Dlaczego?
W Diuczko wierzymy, że każdy z nas jest wyjątkowy. Że każdy z nas ma swoje własne poczucie estetyki, piękna i harmonii. Wiemy już, że życie jest krótkie, dlatego szkoda go  marnować na masowości, nudzie czy otaczaniu się produktami niskiej jakości.

Przedmioty które nosimy wyrażają nas i prezentują naszą osobowość oraz kreują nas samych. Gdy zakładamy piękną biżuterię nie tylko podkreślamy swój charakter ale i sprawiamy sobie codzienny wyjątkowy prezent. Dzięki temu dążymy do piękna i atrakcyjności.

Estetyka (gr. aisthetikos – dosł. ‚dotyczący poznania zmysłowego‚, ale też ‚wrażliwy‚) – dziedzina filozofii zajmująca się pięknem i innymi wartościami estetycznymi. W polskiej literaturze filozoficznej przedmiot estetyki w sposób najbardziej precyzyjny został określony przez Marię Gołaszewską w jej książce pt. Zarys estetyki, gdzie opisano estetykę jako naukę zajmującą się tzw. sytuacją estetyczną. W ramy sytuacji estetycznej wchodzą artysta (twórca), proces twórczy, dzieło sztuki, odbiorca, proces percepcji sztuki oraz wartości estetyczne.

Chodzi zatem oto aby w wyniku procesu twórczego (artystycznego) połączyć materiał (szlachetny), kształt (odpowiedni), kontekst (właściwy) i dążyć do piękna.

 

Jak?
Nie ma jednego absolutnego wzoru piękna. Jest wiele dróg by do niego dążyć. Jedną z filozofii jest połączenie doświadczenia, jakości i pracy oraz własnego talentu. Wiedzę i doświadczenie wyciągnęliśmy z wielu lat praktyki zawodowej oraz z gruntownego wykształcenia na najlepszych polskich ASP. Jakość gwarantuje nam brak kompromisów w zakresie doboru materiałów. Pracy i precyzji nigdy nie unikaliśmy. A talent? Tutaj każdy już musi sam ocenić. Nieskromnie przyznamy jednak, że spotykamy się z licznymi wyrazami uznania.

 

Co?
Tworzymy więc biżuterię oraz przedmioty piękne. Wykuwamy je ręcznie w sercu Śląska. Wykorzystujemy złoto, srebro, diamenty oraz inne materiały najwyższej jakości. W naszą pracę wkładamy całe serce, gdyż chcemy być dumni z naszych dzieł. Oferujemy szeroki wachlarz produktów gotowych, bazujących na najlepszych projektach. Chętnie projektujemy i wykonujemy indywidualne zamówienia. Chcemy, by każdy mógł podkreślić swoje wewnętrzne piękno. Diuczko chce, by było ładnie.

Projektant: Ewa Lubelska

Od wielu lat zainteresowania Ewy Lubelskiej ogniskują się wokół sztuk pięknych.
Dość wcześnie dokonała wyboru i od dłuższego czasu jej działania artystyczne skupiają się na projektowaniu i wyrobie biżuterii oraz form złotniczych. Biżuteria Diuczko jest połączeniem nowoczesności z elegancją. Autorka stara się być wierna prostym rozwiązaniom. Zamiłowaniem do minimalizmu tłumaczy częste operowanie modułem. Prosty element w różnych kombinacjach daje zaskakujące rezultaty przybierając interesujące i zróżnicowane kształty. Jednocześnie stosuje też kontrast w postaci zestawienia surowego metalu i delikatnej tkaniny. Dzięki temu jej prace stają się intrygujące i przykuwają uwagę.

Ewa Diuczko jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi