DLACZEGO?

W Diuczko wierzymy, że każdy z nas jest wyjątkowy. Że każdy z nas ma swoje własne poczucie piękna i harmonii. Dlatego tak ważne jest by otaczać się ludźmi którzy dodają nam pozytywnej energii oraz pięknymi przedmiotami które wyrażają nasze poczucie estetyki.

Przedmioty które nosimy wyrażają nas oraz prezentują naszą osobowość. Gdy zakładamy piękną biżuterię nie tylko podkreślamy swój charakter ale i sprawiamy sobie codziennie, wyjątkowy prezent. Dzięki temu dążymy do piękna i stajemy się bardziej atrakcyjni.

Estetyka (gr. aisthetikos – dosł. ’dotyczący poznania zmysłowego’, ale też ’wrażliwy’) – dziedzina filozofii zajmująca się pięknem i innymi wartościami estetycznymi. W polskiej literaturze filozoficznej przedmiot estetyki w sposób najbardziej precyzyjny został określony przez Marię Gołaszewską w jej książce pt. Zarys estetyki, gdzie opisano estetykę jako naukę zajmującą się tzw. sytuacją estetyczną. W ramy sytuacji estetycznej wchodzą artysta (twórca), proces twórczy, dzieło sztuki, odbiorca, proces percepcji sztuki oraz wartości estetyczne.

Chodzi zatem oto aby w wyniku procesu twórczego (artystycznego) połączyć materiał (szlachetny), kształt (odpowiedni), kontekst (właściwy) i dążyć do piękna.

 

 

 

JAK?

Nie ma jednego absolutnego wzoru piękna. Jest wiele dróg by do niego dążyć. Jedną z filozofii jest połączenie doświadczenia, jakości i pracy oraz własnego talentu. Wiedzę i doświadczenie wyciągnęliśmy z wielu lat praktyki zawodowej oraz z gruntownego wykształcenia na najlepszych polskich ASP. Jakość gwarantuje nam brak kompromisów w zakresie doboru materiałów. Pracy i precyzji nigdy nie unikaliśmy. A talent? Tutaj każdy już musi sam ocenić. Nieskromnie przyznamy jednak, że spotykamy się z licznymi wyrazami uznania.

CO?

Tworzymy więc biżuterię oraz przedmioty piękne. Wykuwamy je ręcznie w sercu Śląska. Wykorzystujemy złoto, srebro, diamenty oraz inne materiały najwyższej jakości. W naszą pracę wkładamy całe serce, gdyż chcemy być dumni z naszych dzieł. Oferujemy szeroki wachlarz produktów gotowych, bazujących na najlepszych projektach. Chętnie projektujemy i wykonujemy indywidualne zamówienia. Chcemy, by każdy mógł podkreślić swoje wewnętrzne piękno. Diuczko chce, by było ładnie.

Projektant: Ewa Lubelska

Od wielu lat zainteresowania Ewy Lubelskiej ogniskują się wokół sztuk pięknych.
Dość wcześnie dokonała wyboru i od dłuższego czasu jej działania artystyczne skupiają się na projektowaniu i wyrobie biżuterii oraz form złotniczych. Biżuteria Diuczko jest połączeniem nowoczesności z elegancją. Autorka stara się być wierna prostym rozwiązaniom. Zamiłowaniem do minimalizmu tłumaczy częste operowanie modułem. Prosty element w różnych kombinacjach daje zaskakujące rezultaty przybierając interesujące i zróżnicowane kształty. Jednocześnie stosuje też kontrast w postaci zestawienia surowego metalu i delikatnej tkaniny. Dzięki temu jej prace stają się intrygujące i przykuwają uwagę.

Ewa Diuczko jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Warsztaty: Ola

Ola jest odpowiedzialna w pracowni za realizację zleceń. To właśnie z nią Narzeczeni współpracują na warsztatach. Ola jest wykwalifikowanym złotnikiem oraz absolwentką Wydziału wzornictwa na wydziale Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jeśli jakiś etap warsztatów jest nużący lub warsztatowicz boi się go wykonać Ola przejmuje dowodzenie. Na koniec najważniejsze jest by wasze obrączki były idealne. Nie obawiajcie się efektu końcowego. Ola nie pozwoli by wyrób końcowy odbiegał od perfekcji.