JAK WYBRAĆ ROZMIAR OBRĄCZKI

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączki? To dobre pytanie. Wszystkim Panom którzy planują się oświadczyć a nie znają dokładnego rozmiaru palca serdecznego swojej wybranki, podamy proste i pewne metody.

UWAGA! Przy stosowaniu którejkolwiek z metod należy pamiętać że:

1. Rozmiar serdecznego palca w lewej dłoni nie jest taki sam co serdecznego w prawej dłoni. Należy pamiętać by mierząc rozmiar za pomocą przykładowego pierścionka lub obrączek miarowych, mierzyć ten palec na którym będzie nosiło się biżuterię.

2. Rozmiar palca zależy od pory roku. Latem przy wysokich temperaturach zazwyczaj mamy lekko opuchnięte palce. O ile większy, to już zależy od naszych indywidualnych predyspozycji.

3. Pierścionki z szeroką szyną lub szerokie obrączki gorzej się zakłada i zdejmuje niż wąskie. Dlatego jeśli zamawiasz obrączkę 5mm, 6mm szeroką pamiętaj by zamówić o pół rozmiaru większą.

METODY SPRAWDZANIA ROZMIARU PALCA:

1. WIZYTA U JUBILERA

Jest to najskuteczniejsza metoda na poznanie rozmiaru palca. Złotnik za pomocą obrączek miarowych jest wstanie dokładnie określić rozmiary. W Polsce operujemy rozmiarówką od nr 1 do nr 36.

2. ULUBIONY PIERŚCIONEK

To domowa metoda która pozwoli ci poznać rozmiar palca bez wychodzenia z domu. W tym celu należy zdobyć ulubiony pierścionek dziewczyny, który nosi na serdecznym palcu prawej dłoni. Posłuży on nam, jako model pomiarowy. Jeśli tylko szyna nie jest zdeformowana a pierścionek ma okrągły kształt należy zmierzyć suwmiarką średnicę wewnętrzną. Następnie, należy otworzyć poniższy dokument na którym są podane rozmiary pierścionków oraz ich średnice (podane w mm) i odnaleźć odpowiedni rozmiar.

W tym celu proszę najechać kursorem na obraz by otworzyć dokument PDF. 

3. METODA PORÓWNANIA

Należy wydrukować dokument zamieszczony powyżej. W tym celu proszę najechać kursorem na obraz by otworzyć dokument PDF. 

UWAGA! Proszę zaznaczyć opcję druku bez marginesu. Podziałka zamieszczona powyżej okręgów powinna mieć dokładnie 10 mm.

W celu odnalezienia odpowiedniego rozmiaru należy nałożyć nasz pierścionek na okręgi wydrukowanego dokumentu. Odnajdziemy poszukiwany rozmiar w momencie kiedy wewnętrzna cześć pierścionka jest taka sama jak okręg z wydruku.